Oscar PRO DA-1200 czerwony

Nowy produkt

Ten produkt nie występuje już w magazynie

1 350,00 zł brutto

Więcej informacji

OSCAR PRO DA-1200

Nowa lepsza jakość !!! Jeszcze dłuższa gwarancja !!!

GWARANCJA

20 LAT SILNIK

5 LAT CZĘŚCI

 

Producent modelu Oscara Pro kazał nam czekać na nowy model aż 5 lat od ukazania się na rynku wcześniejszego DA-1000, dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy zaprezentować Państwu nowy, odmieniony model DA-1200.

 

Firma Oscar Pro zajmuje się produkują wyciskarki dla innych firm jak Omega czy Sana, jednak z premierą DA-1200 czekał do samego końca, aby móc dopracować swój flagowy model i wyróżnić go wśród innych. 

 

 Najważniejsze cechy i różnice nowego DA-1200 względem DA-1000

 1. Nowy wygląd, jeszcze lepsze wykonanie
  model DA-1200 został wyprodukowany z 3 części, a nie jednego odlewu jak to miało miejsce w DA-1000. Charakteryzuje się nowym wyglądem i kształtem. Najważniejszą cechą obudowy jest to, iż kolorowa jej część została zmatowiona. Dzięki braku polerowanej powierzchni praktycznie nie widać żadnych odcisków palców lub smug po ścierce.
 2. Nowe, jeszcze większe pojemniki
  Do każdego zestawu DA-1200 dodawane są pojemniki na sok oraz zmiażdżone, wyciśnięte pozostałości. Nowe pojemniki zostały powiększone oraz w nich kształt, dzięki czemu podczas produkcji soku, nie trzeba często przelewać soku do większego pojemnika lub często opróżniać pozostałości.
 3. Uchwyt do transportu
  dyskretnie schowane wgłębienie znajdujące się pod spodem urządzenia w znaczący sposób ułatwia transportowanie urządzenia, a jednocześnie nie psuje jego wyglądu.
 4. Transparentna Obudowa modułu miażdżącego wykonana została całkowicie z TRITAN'u
  Materiał, z jakiego została wykonana obudowa - TRITAN to w tej chwili najbezpieczniejszy materiał stosowany w urządzeniach mających kontakt z żywnością. Jest w 100% wolny od BPA (Bisfenol A) i wykonany z bezpiecznego poliwęglanu. Przeźroczystość daje nam pełną kontrolę na to co się dzieje wewnątrz, dziękiczemu zawsze będziemy widzieć, czy nasza wyciskarka się zapycha.
 5. Jeszcze większy otwór wlotowy (45mm x 40mm) W odróżnieniu od poprzedniego modelu w DA-1200 został zwiększony otwór wlotowy, dzięki czemu nie ma potrzeby krojenia na drobne części miękkich składników. Owoce jak jabłka, śliwki, brzoskwinie wystarczy w zasadzie przekroić na pół. Najważniejszą jednakże cechą tak znacznie większego otworu jest przepustowość podczas wkładania liściastych składników. W wyciskarkach z małymi wlotami, bardzo często dochodzi do „zawieszania się” produktów liściastych w komorze wlotu, co niestety wymaga użycia popychacza lub składania liści na wąskie części.
 6. Duża tacka z wysokimi rantami
  Kolejnym atutem nowego modelu jest nowa, większa tacka. Dzięki temu możemy nałożyć jeszcze więcej składników nie obawiając się, że coś z niej spadnie.  Takie rozwiązanie daje nam także możliwość zawieszenia popychacza na samej tacce by mieć go zawsze pod ręką.
 7. Nowy, udoskonalony kształt ślimaka oraz sitka
  przeprojektowany kształt ślimaka w Oscar Pro DA-1200 powoduje, że jest on jeszcze wydajniejszy od poprzednika, który i tak wydawał się być najwydajniejszą wyciskarką w wśród wyciskarek jednoślimakowych, a będąc czasem dwukrotnie tańszy od pionowych wyciskarek. Materiałem zastosowanym do produkcji w/w części jest ULTEM, który znamy już u poprzedniej wersji. Nowy kształt części ma również pomagać udrażniać moduł miażdżący i zapobiegać nadmiernemu powstawaniu zatorów. Według pomiarów producenta DA-1200 jest do 4% wydajniejszy od DA-1000.
 8. Przeprojektowana KONTROLA MOCY ZGNIATANIA
  Jako jedyna na świecie wyciskarka jednoślimakowa Oscar Pro posiada regulację mocy zgniatania. Jest to unikalna cecha, którą producent zarezerwował tylko dla swoich produktów. Produkując urządzenia dla innych marek, nie zastosował tego typu rozwiązania, zostawiając ją specjalnie dla wyciskarki Oscar, dzięki czemu jest to jedna z cech odróżniająca Oscary Pro od konkurentów i znacząco poprawiając wyniki wyciskania. Produkcja soku z liści, twardych warzyw korzennych, czy miękkich owoców wymaga różnego ciśnienia czy siły nacisku, dlatego użytkownik ma możliwość w czasie rzeczywistym regulowania stopnia nacisku, a co za tym idzie sam dobiera wydajność wyciskarki. Wyciskarki bez regulacji są skazane na takie same ustawienia podczas wyciskania mieszanych składników, co zmniejsza wydajność. Nowa regulacja wyróżnia się od rozwiązania z DA-1000 przede wszystkim tym, że jest zbudowana tylko z dwóch, a nie czterech, a dodatkowo takie rozwiązanie jest prostsze przy składaniu oraz zaoszczędza czas podczas mycia. Dzięki zminimalizowaniu części, regulacja jest płynniejsza i jest spasowana z obudową modułu miażdżenia.

 

Nowy, powiększony otwór wlotoy:

 

Duża tacka z wysokimi rantami

Nowy kształt ślimaka oraz sitka

 

Nowy kontroler siły zgniatania

 

 

Zasada działania urządzenianie uległa praktycznie żadnej zmianie. To cały czas ta sama wolnoobrotowa wyciskarka, produkująca sok do 80 obr/min. 3 stopniowy proces wyciskania (kruszenie surowca, miażdżenie i filtrowanie) powoduje, że warzywa, owoce, liście są przetwarzane w odpowiedniej temperaturze oraz nie ulegają napowietrzeniu, co daje w pełni zdrowy i naturalny sok. Dołączone do zestawu akcesoria takie jak stożek do przetwarzania pożywienia, końcówki do makaronów powodują, że wyciskarka zamienia się w pełni funkcjonalny robot kuchenny. Młynek do kawy, pieprzu, ryb, maszynki do makaronu staną się już niepotrzebne - to wszystko zrobimy za pomocą jednego urządzenia DA-1200. Zdrowe posiłki dla dzieci a także uwielbiane przez nie deserki owocowe, musy warzywne, dipy, czy też świeże sorbety owocowe, to produkty, które do przygotowania nie wymagają większego nakładu czasu czy pracy - wszystko to przygotujemy bez trudu. Po co kupować naszpikowane chemią masło orzechowe - teraz możemy zrobić je sami w ekologiczny, zdrowy sposób i wedle własnego upodobania smakowego. Orzechy laskowe, nerkowiec, tahina czy pistacja to tylko część możliwości. Dodatkowo wiemy, że przyrządzamy je własnoręcznie a nasze dzieci otrzymują produkt w pełni organiczny, zdrowy i wartościowy

 

Uwaga: testy wyciskarki pokazują, że część owoców miękkich jak np. jabłka, pomarańcze, powodują produkcje gęstszego soku w porównaniu do np. twardych składników. Miękkie owoce po wstępnym rozdrobnieniu przez ślimak doprowadzane są do postaci musu, który jest mieszanką soku wraz z częściami stałymi. Te cząstki są na tyle małe, że sito nie jest w stanie przefiltrować i oddzielić ich od części płynnej soku. Dlatego też gęstszy sok podczas produkcji soku z miękkich owoców jest zjawiskiem normalnym i nie trzeba się nim przejmować. 

Istotne jest, iż producent w swoim sztandarowym modelu zastosował części takie jak obudowa modułu miażdżącego wykonane z TRITAN'u® czyli obecnie najbezpieczniejszego dla zdrowia materiału z tworzywa sztucznego, który jednocześnie jest bardzo wytrzymały na uderzenia i co najważniejsze - jest wolny od BPA.

 

Zawartość zestawu:

 1. Wyciskarka
 2. Obudowa modułu miażdżącego
 3. Ślimak z ULTEMU
 4. Sitko do soków z ULTEMU
 5. Nakładka do mielenia
 6. Regulacja mocy miażdżenia
 7. Dwa pojemniki (na sok, na pulpę)
 8. Tacka
 9. Szczoteczka
 10. Popychacz
 11. Sześć zamiennych końcówek
 12. Osłona wylotu pulpy
 13. Instrukcja

 

Dane techniczne

Producent (kraj pochodzenia) Oscar Pro (Korea)
Waga 6 kg
Typ wyciskarki Pozioma
Ślimak Wykonany z ULTEM'u
Wymiary (mm) 230 x 167 x 23
Zasilanie 230 V / 50 Hz
Moc silnika 200 W
Ilość obrotów ślimaka 63 - 75 RPM
Włącznik On/ Off/ Rev
Akcesoria Stożek do przetwarzania żywności, końcówki do formowania makaronów, popychacz
Gwarancja 20 lat silnik / 5 lat części
Wyciskanie soku z pszenicy i jęczmienia Tak
Wyciskanie soku z kiełków Tak
Wyciskanie soku z twardych warzyw jak marchew i buraki Tak
Wyciskanie soku z miękkich owoców jak pomarańcze Tak
Jakość wyciskania Najwyższa dająca najczystszy sok przy największej wydajności
Homogenizowanie Tak
Mielenie Tak
Produkcja sorbetów Tak
Inne funkcje Makarony, papki, zupki, sorbety, musy, koktajle i wiele innychOpinie

Napisz opinię

Oscar PRO DA-1200 czerwony

Oscar PRO DA-1200 czerwony

Produkty powiązane